معرفی معاملات آنلاین

در گذشته مشتریان جهت خرید و فروش سهام ناگزیر به مراجعه حضوری به دفاتر کارگزاری ها و پر نمودن فرم دستور خرید یا فروش بودند.با معرفی معاملات اینترنتی اندکی از این دشواری ها کاسته شد.

اگرچه این شیوه تا حدودی فرایند خرید و فروش را تسهیل می نماید، با این وجود به علت وجود معامله گر به عنوان واسطه و همچنین نیاز به تایید مجدد تمامی درخواست ها ،تاخیری سیستماتیک در اجرای این سفارش ها وجود دارد که در اغلب موارد تصمیم گیری در مواقع حساس را با مشکل مواجه می کند.

با معرفی معاملات آنلاین به عنوان جدیدترین راه حل در اکثر کشورهای پیشرفته،انجام معاملات به ویژه برای سرمایه گذاران حقیقی بسیار آسان شد و امکان خرید و فروش سهام با کمترین تاخیر در مواقع حساس و بحرانی بازار برای عموم سرمایه گذاران فراهم گردید.

در معاملات آنلاین مشتری با استفاده از سامانه اینترنتی که کارگزار در اختیار او قرار می دهد اقدام به وارد نمودن سفارشات خرید و فروش به طور مستقیم در سامانه معاملات می نماید.کارگزار به جای عمل به دستورات مشتری،نقش نظارت و هدایت را بر عهده خواهد داشت.

 

مزایای معاملات آنلاین

معاملات برخط نسبت به روش های سنتی معاملات از مزایای بی شماری برخوردار است که برخی از آنها عبارتند از:

- دسترسی مستقیم به بازار و امکان ارائه دستورات در هر زمان و مکان و بدون نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر کارگزاری

- افزایش سرعت معاملات از طریق حذف فرآیند های فیزیکی و کاغذی سفارش

- حذف بسیاری از نارضایتی های عملکردی بین مشتری و کارگزار به دلیل انتقال عملیات به سمت خود مشتری

- نقل و انتقال وجوه بدون نیاز به مراجعه به بانک صورت می گیرد و به صورت لحظه ای انجام می‌شود.

- سرمایه گذاران می توانند با افتتاح حساب در یکی از بانکها ی پارسیان، ملت یا سامان نسبت به اتصال حساب بانکی خود به حساب معاملاتی برخط اقدام نمایند و هنگام ارسال سفارش وجه مورد نظر بصورت اتوماتیک از حساب بانک آن ها برداشت شود(لازم به ذکر است برای فعال نمودن این مورد می بایست فرم معرفی نامه از کارگزاری دریافت شود و به بانک مربوطه تحویل گردد).


نحوه افتتاح حساب معاملات آنلاین

شرایط عمومی

- حداقل 18 سال سن

- مدرک تحصیلی حداقل دیپلم

-  افراد دارای عدم منع معاملاتی

 

صلاحیت حرفه ای متقاضی

طبق قوانین سازمان بورس و اوراق بهادار کلیه متقاضیان افتتاح حساب آنلاین می بایست در آزمون تعیین صلاحیت حرفه ای که توسط کارگزار انجام می شود شرکت نمایند.

 

نحوه عقد قرارداد

از طریق مراجعه حضوری به هر یک از شعب کارگزاری پارسیان با در دست داشتن اصل شناسنامه،کارت ملی و مدرک تحصیلی(حداقل دیپلم).